Марина Попова: про роботу керуючої, карантин і тему «EVA-геройки»

Останні місяці роботи довели — геройками можна сміливо назвати не тільки клієнток EVA, а й  працівників. Доки більшість українців залишається на карантині, вони продовжують роботу, щоб покупці мали все необхідне. 

Саме в такому режимі працює наша героїня – Марина Попова, керуюча магазином у м.Лисичанськ. Ми запитали в неї, чим відрізняється робота в карантин, як мотивувати команду в складних умовах та попросили пригадати власні перші кроки в кар’єрі. Про все це – далі. 

Довідка* Марина в EVA вже дев’ять років. Починала дівчина в пошуках підробітку по закінченню виша, влаштувалась до магазину консультантом. Крок за кроком, Марина опанувала посаду адміністратора в ЕVA, а згодом – і керуючої магазином, в якій успішно працює сьогодні.    

— Більше за все карантин помітний у зовнішньому вигляді персоналу. Маски, рукавички, окуляри – стали другою шкірою всієї команди. Також на щоденний ритуал перетворилась дезінфекція магазину. Одна клієнтка нам навіть якось сказала: «у вас наче в пологовому відділенні  пахне – чистотою!».

— Тема «EVA-геройки» зараз як ніколи доречна (мається на увазі гасло нової рекламної кампанії EVA: «геройкам потрібен відпочинок» - ред.). Карантин дав привід оцінити важливість роботи продавців, подякувати їм, підбадьорити дівчат. Ми теж у своїх внутрішніх групах ділимось фото наших героїнь, підтримуємо один одного, жартуємо.


«Одна клієнтка подарувала нам маленьке янголятко – зробила його власними руками! Ми його повісили поруч з касою»

— Атмосфера в колективі зараз така ж, як і була до карантину. Якихось принципових змін у настрої немає, хоча ні – дівчата стали навіть більше усміхатись, тому що відчувають підтримку одне-одної, стало якось по-родинному тепліше. Покупці теж підтримують: одна клієнтка навіть подарувала нам маленьке янголятко – вона зробила його власними руками! Ми повісили подарунок поруч з касою.

— Нещодавно також повісили плакат над умивальником зі словами приспіву пісні «Червона рута» та правильної послідовності миття рук. Тепер миємо руки і співаємо - рівно 30 секунд

— На карантині бачусь із колегами з інших магазинів набагато частіше — на zoom-нарадах. Так часто ми ще не зустрічались!

— Робота в EVA більш за все схожа на тріатлон – постійний рух, динаміка, зміна діяльності.  

— Робота в мережі дуже змінилась з того часу, як я починала. Вона стала більш автоматизованою. Внутрішні процеси тепер – швидші і простіші, а кожен в команді — взаємозамінний. Але якщо ви думаєте, що це кінцева вершина, то помиляєтесь! В ЕVA обожнюють втілювати нові ідеї. 


— Рух кар’єрними сходами був… правильним і поступовим. На кожній сходинці  - свої навички, свої знання. Принцип простий: отриманий досвід передаєш новачку, а сама — рухаєшся далі.  

— Новачку в EVA порадила б як губці вбирати в себе все нове: слухати, дивитись, повторювати! Всю необхідну інформацію компанія завжди надасть: це і відеоролики, і методички, а недавно з’явився чат-бот, що відповідає на всі питання, було б бажання вчитись!

«Ти вриваєшся до вихору процесів і опам’ятатись не встигаєш, як вже пора додому»

— В EVA точно не будеш дивитись на годинник з думкою «коли вже додому!». Ти вриваєшся до вихору процесів і опам’ятатись не встигаєш, як вже пора додому! До речі, у 2019 році наш магазин увійшов до ТОП-20 кращих магазинів мережі, зайнявши 12 місце. Пишаємось!

— Як встигнути все за день? Я дотримуюсь головного правила книги Брайана Трейсі «Зроби це зараз!» — виконую найскладніше завдання першим, а всі інші вирішуються після цього легко і швидко! 

— Найприємніший день для роботи… це кожен день, коли любиш те, чим займаєшся. Особливо, коли поруч така команда. Команда, де Дмитро пригостить свіжозвареною кавою, а Олена і Віка нагодують власною випічкою! Де поважаєш свого супервайзера – Марину Юр’ївну і просто не можеш її підвести! Де адміністратор – Ірина, так розкрилась у процесі роботи та сміливо пішла вгору кар’єрними сходами. Де бізнес-тренер Юлія Сазонова (вона весь наш Харківський регіон просто «заразила» читанням мотиваційної літератури!). Нарешті, де керуюча EVA №2010 Світлана – моя колега і найкращий друг! Саме EVA познайомила мене з усіма цими людьми. І я дуже вдячна їй за це.

Коментар від Facebook