Знайти міську реліквію і зустрітись з мером – Артем Костюк про хобі

Небагатьом приходить думка створити сайт міського метрополітену. Чи, наприклад, зробити інтерактивну мапу міста з фото 40-х років. Але в EVA працюють дуже особливі люди. Що важливо: як в роботі, так і в особистих хобі. Тому ми просто не можемо перестати говорити вам про них. І про те особливе, що вони втілюють у життя. Знайомтесь, сьогоднішній наш герой: Артем Костюк, дизайнер. І все, що написано в першому реченні – про нього:)  

Артем з EVA вже понад сім років. Зовнішня реклама, оформлення магазинів, фотозйомка – все це його спеціалізація. В повсякденному житті Артем також людина творча. В контексті власного захоплення про нього заговорили після того, як він самостійно знайшов імовірне місце поховання Олександра Поля — першого почесного громадянина міста. Взимку історія зацікавила спочатку істориків, згодом журналістів, навіть мера Дніпра, з яким у Артема відбулась особиста зустріч (більше про історію можна почитати ТУТ).

А все завдяки ексклюзивному проекту – OldMaps.dp.ua. За словами Артема, ідея покрити все місто фотознімками різних років, створивши інтерактивну карту Дніпра, з’явилась у нього ще кілька років тому. Та самотужки це здавалось складним, тому проект довго «лежав у шафі». Завдяки підтримці однодумців вдалось виграти грант місцевої культурної спільноти і ідея стартувала. Ретро-фото, а також володіння кількома спеціальними комп’ютерними програмами, дозволили Артему вичислити імовірне місце поховання О. Поля, що довго вважалось загубленим. 

«Я вивчаю місто в різних напрямках: це міські деталі, історія, транспорт, урбаністика, архітектура... У мене завжди був інтерес до журналістської та дослідницької діяльності», - ділиться Артем.


Фото з сайту OldMaps.dp.ua

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Backstage зйомок EVA

Окрім інтерактивної карти Костюк також веде кілька інших проектів. Один з них – це сайт, присвячений Дніпровському метрополітену. «В мережі не існувало жодного повноцінного джерела інформації про метрополітен, навіть офіційного сайту. Збіглося все: мій інтерес до міського транспорту, залізниці, до міста, розробки сайтів, до журналістики і ексклюзиву - все це втілилося в проекті metro.dp.ua. Сьогодні сайт є єдиним офіційним джерелом інформації з метрополітену - я висвітлюю діяльність підприємства, роблю репортажі з будівництва».


Фото Артема на metro.dp.ua

Також це власний блог і телеграм-канал, серед читачів якого є як пересічні дніпряни, так і видатні люди.

«Знайомства і нові люди, мабуть, головний ефект від моєї діяльності. За чотири роки я заочно познайомився з величезною кількістю цікавих людей, особисто познайомився з головним архітектором міста, головним художником, з керівництвом міста, з відомими людьми з культурного середовища, істориками, журналістами. До речі, рік тому я сам став журналістом - мене прийняли до Національної спілки журналістів України».

«…Серед моїх підписників також Дмитро Шевченко (один з Топ-менеджерів EVA – ред.).  Він читає і реагує практично на кожну мою публікацію. З Дмитром Анатолійовичем пов'язаний один несподіваний для мене випадок: одного разу для одного невеликого дослідження мені знадобився металодетектор і я попросив підписників позичити мені його на день. Відгукнулися кілька людей, серед яких був і Дмитро Анатолійович. Він не позичив, а подарував мені професійний металодетектор, сказав, що для потрібної справи, яку я роблю. Велика йому подяка, цей подарунок оцінив я і багато моїх читачів».

ТАКОЖ ЦІКАВО: Адміністратор EVA знімається у відео для соц-мереж  

У травні проекту OldMaps виповнюється рік. І зупинятись на досягнутому Артем не збирається: в планах – розширення географії до інших міст. Окрім цього, Костюк зібрав команду, що за підтримки Департаменту транспорту EVA і у майбутньому створюватиме серію відеокліпів про рідне місто.

Приклад Артема — це ще одне нагадування, що в EVAfamily завжди є місце креативним ідеям, цікавим хобі і власній творчості. Знаєш колегу, що має досягнення, про яке варто дізнатись всім? Пиши нам і,можливо, саме він стане нашим наступним героєм!  

Коментар від Facebook